Ako ostať v Bronze V na veky vekov

Samozrejme, že ty nie si hlavným problémom, kvôli ktorému ste prehrali hru, si Challenger, ktorý ostal zaseknutý v Silveri kvôli afk-erom a trollom! Takže nikdy nevidíš svoje chyby (lebo, pravdaže, neexistujú) a zameriavať sa iba na chyby ostatných je najlepším spôsobom, ako sa zlepšiť.
League of Legends - Bronze V

Okej, Bronze V do konca života…

 • Kritizuj svojich spoluhráčov za všetky chyby, nikdy ich nenechaj nepovšimnuté. Je vedecky dokázané a potvrdené niekoľkými štúdiami, že za každú skritizovanú chybu sa výkon tvojich spoluhráčov zvýši o 5% . Zvýši sa dvojnásobne, ak dokážeš kritizovať a obviňovať naraz.
 • Počas načítavania musíš ísť na LolKing alebo podobnú stránku a prezrieť si štatistiky svojich spoluhráčov a protivníkov:
  • Ak hocikto z enemy teamu má vyššie elo ako ostatní účastníci hry, treba na začiatku hry oznámiť spoluhráčom “it is gg” lebo ako hovorí Montecristo 2:15: “A každá hra Ligy Legiend je rozhodnutá hráčom s najvyšším elom. Je to nespochybné a neovplyvniteľné schopnosťami ostatných deviatich hráčov.” Je na 100% jasné, že prehráte. (Všimni si, ako očíslovanie kapitoly je podobné konečnému skóre väčšiny tvojich spoluhráčov. Tým je potvrdené, že toto tvrdenie je pravdivé.)
  • Ak máš v teame hocikoho unranked, mal by si ho na začiatku uvítať slovami: “Nefeeď to, ty sku***** unranked hov**.” Pamätaj, že máš plné právo kritizovať a niekoho obviňovať. Ak tento hriešnik má tú guráž ti dávať nejaké rady, okamžite ho musíš zdiskreditovať  frázami ako:”Stichni, ty unranked hov**.” alebo sarkasticky ako “Pán Challenger sa ozýva.” Navyše, ak dotyčný unraked dá enemy teamu First Blood, zatiaľ čo čítaš v chate: “Ups, vyzerá to tak, že tvoj unranked spoluhráč nám dal First Blood, chceš opustiť hru?” treba rozhodne dať “Áno” aby si získal 400RP ako kompenzáciu za zlú hru.
  • Ak máš na linke proti sebe enemy s vyšším elom ako je tvoje, je to odsúdené na feedenie.

Konečne musíš porozumieť tomu, že hocijaká osoba, ktorá má nižšie elo, ako je to tvoje, je noob a tí s vyšším elom sú vyboostení. Je to 100%-ne potvrdené niekoľkými vedeckými štúdiami v Afrike.

 • Nikdy nepoužívaj iný ping než ten so žiadosťou o asistenciu. Nikdy. Ostatné sú na nič. Musíš niekoľkokrát spamovať o asistenciu zatiaľ čo stojíš AFK pod vežou. Tvoji spoluhráči sú predsa zodpovední za to, aby prišli a pomohli ti a ak tak nespravia, je to z dôvodu, že sú trollovia pridelení do tvojho teamu samotným Satanom matchmakingu z Riotu.
 • Keď sa začína hra musíš ísť na svoju linku a ostať AFK aspoň dve minúty. Absolútne netreba pomáhať tvojmu junglerovi pri prvom buffe, pretože tými dvoma AA mrháš drahocenným časom a je tu šanca, že missneš dvoch minionov alebo dáš enemy teamu First Blood, kým sa jungler dostane k red buffu.
 • Ak ideš na top, musíš si zobrať Ignite a Teleport. Ignite je summoner spell, ktorý NEMÔŽE BYŤ NAHRADENÝ NIJAKÝM INÝM. Taktiež Teleport využívaj len keď sa vraciaš na linku, NEMÁ ŽIADNE INÉ VYUŽITIE. Toto tvrdenie je 100%-ne overené vedeckou komunitou z Brazílie.
 • Ak si na mide, zakaždým si musíš zobrať Clarity. Je veľmi dôležitý na rýchlejšie spamovanie spellov a pushovanie, pričom enemy midlaner bude hrať len pod svojou vežou, čo dokazuje, že vyhrávaš.
 • Ak ideš ADC musíš si zobrať Ignite, pomôže ti zabiť enemy rýchlejšie. Táto hra je predsa vyhrata na základe počtu killov, preto ich treba získať čo najviac.
 • Ak ideš supporta, musíš si zobrať Exhaust. Bez neho by tvoji spoluhráči nevedeli o tom, že supportíš a považovali by ťa za trolla. Taktiež ak hráš Sonu alebo Soraku odporúča sa vziať si Clarity a Heal, je to OP a s touto kombináciou nikdy neprehráte linku.
 • Ak ideš do jungle s championom, ako je Cho’Gath alebo Nunu by si nemal brať Smite lebo ho NEBUDEŠ potrebovať. Namiesto toho by si si mal zobrať Ignite, pomôže to rýchlejšie zabíjať enemies vďaka tvojim gankom svedčiacich o perfektných schopnostiach.
 • Ak nejaký noob nezabanuje Blitzcranka a v teame máš niekoho, kto je s týmto championom expert je povinnosťou ho picknúť a získať enemy blue buff. Táto stratégia je len zriedkavo využívaná a neočakávaná.
 • Ak si vyberieš jedného z mála championov, ktorí majú aspoň nejakú mobilitu, NESMIEŠ si brať Flash, PRETOŽE HO NEBUDEŠ POTREBOVAŤ, zober si radšej Ignite.
 • Ak tvoj protivník je Kórejský hacker so cybernetickým implantátom a máš zložitú hru, máš dve možnosti:
  • Zabudni na farmenie, nemá to cenu. Rozhodni sa radšej bojovať s protivníkom kým ti neostane 10% života.
  • Nevzdiaľuj sa od svojej veže. Je to najbezpečnejšie miesto na celej mape, najmä ak tvoj protivník je Renekton s náskokom 4 levelov a 100 cs a akúkoľvek možnosť zvolíš, skončíš vždy pod vežou, takže odporúčame, čo sme ťa už naučili: Spamovať ping Asistencie junglerovi, príde ti vyhrať linku a ak nie, začni ho urážať.
 • Tvojim jediným cieľom na linke je pushovať a postarať sa o to, aby enemy bol stále pod vežou. Vôbec nezáleží na tom, že by prišiel enemy jungler a použil na teba všetky svoje schopnosti, aby ťa zabil, treba pokračovať v pushovaní. Pamätaj, je to tvoj jediný cieľ, keď si na linke. Ak sa náhodou stane, že enemy ťa jungler zabije, je potrebné do all chatu napísať: “GG noob jungler.” a informovať svojho junglera o jeho chybe frázami ako: “Enemy jungler prišiel sedemkrát a ty ani raz, GG noob.”
 • Jedinou prácou junglera je gankovať a nechávať blue a red buff midlanerovi alebo ADC, no ak tak nespraví, použi frázy ako: “Potrebujem svoje blue.” alebo “Ak by som to blue mal, nemal by som skóre 0/8.” Jungler môže za všetky chyby teamu a ak si náhodou na pochybnostiach, obviňuj junglera.
 • Keď ti jungler oznámi, že ti ide ganknúť linku mal by si začať spamovať všetky svoje spelly predtým, než príde. Tvojou hlavnou úlohou je mať všetky spelly na CD a byť úplne bez many, kým jungler príde.
 • Ak nejakým zvláštnym zapríčinením zbadáš enemy junglera schovávať sa v bushi, kým príde ganknúť, je potrebné použiť na neho nejaké tie skillshoty alebo do all chatu napísať:”Ahoj Amumu.”
 • Ak počas ganku máš minimum života a tvoj jungler by zvládol dať kill aj sám, je nutné použiť Flash a skúsiť zobrať si kill bez ohľadu na tu, či si free kill pre enemy.
 • Keď vidíš, že nejaká z tvojich turriet má 10% života, musíš všetko nechať tak a bežať ju zachrániť bez ohľadu na to, či ju attackujú 4 enemies alebo sa nachádza na druhom konci mapy. Nezabudni spamovať ping Asistencie tvojim spoluhráčom, je to nutnosť.
 • Ak sa náhodou nachádzaš pod vežou, ktorá má 10% života a 4 enemies sa ju chystajú dať dole, tvojou najväčšou prioritou je ostať, nevzdať sa a skúsiť ju obrániť pričom budeš spamovať ping Asistencie, hlavne ak aj ty máš 10% života.
 • Ak ty a tvoji spoluhráči sa chystáte do enemy teritória bez wardy (nikto nekupuje wardy, nedávajú AD) a ste prichytení celým enemy teamom a zomriete, okamžite napíš do all chatu: “GG noob team.”, 5 minút stráv hádaním a potom choď AFK. Počas hádania sa nezabudni napísať “gg” čo najviac krát.
 • Ak si nafeedený (hovorí sa fed, nie feed) je tvojou povinnosťou zabiť enemy ADC, začni ho teda hľadať po celej mape a skús ho zabiť (aj keď jeho skóre je 0/15) a ak zomrieš z dôvodu, že nemáš viditeľnosť, hoď to na svoj team. Ak z nejakej príčiny enemy team použil na teba všetky svoje spelly (čo si to vlastne dovolili…) a zabili ťa, nie je to tvoja vina, ale vina teamu, že ti nepomohli a taktiež máš plné právo ísť AFK bez strachu, že by si dostal Leaver Buster, lebo takí profesionáli ako ty ho nedostávajú.
 • Musíš si neoblomne stáť za tým, že championi sú si rovní a každý jeden sa dá zahrať, preto si vyberaj zastaralých championov, ktorí v súčasnosti majú určite lepšiu verziu, aby si dokázal, že si výzvou pre všetkých. Niekoľko príkladov:
  • Ak ideš mid, skús Heimerdingera, Malzahara, Branda, Galia, Zileana alebo Teema
  • Ak ideš top, skús Pantheona, Singeda, Trundla, Yoricka alebo Teema
  • Ak ideš ADC, skús Quinnu, Twisted Fate, Urgota, Gangplanka alebo Teema
  • Supporta musíš hrať s Nidalee, Malphitom, Aniviou, Galiom, Nunu alebo Teemom
  • No a ak ideš do jungle, jediní championi, ktorých by si za celý život mal skúsiť sú Shaco a Warwick. A Teemo, nezabúdajme na Teema. Hranie týchto championov ti zaručí stúpnuť o divíziu vyššie každých 7 mesiacov, pričom budeš mať dostatok času na súdenie všetkých noobov, trollov, afk-rov a matchmaking, ktorý Riot pripravil špeciálne pre tento server.
 • Ak tvoj team vyhrá teamfight a dal dole vežu, nerecalluj sa. Opakujem, NERECALLUJ SA. Pokračovať ďalej je pre teba príkazom a to aj vtedy, keď enemies majú 2 sekundy do respawnu.  Ak pre nejakú vzdialenú príčinu tvoj team stratí výhodu, ktorú práve vyhral v predchádzajúcom teamfighte, rýchlo hoď kockami a podľa toho, ktoré číslo padne by si mal začať niekoho obviňovať. Jednotlivé čísla väčšinou znamenajú:
  1. jungler
  2. support
  3. marksmen
  4. top
  5. mid
  6. Ten zvyšok
  – Ak padne číslo, ktoré korešponduje s rolou, ktorú hráš (je to ale nemožné, lebo chyby nikdy nerobíš) prirodzene začni obviňovať junglera.
 • Keď enemy minioni sú pod tvojou vežou je tvojou povinnosťou hocijako attackovať a spamovať spelly bez akéhokoľvek poradia a smeru! Neexistuje žiadne nariadenie, ktoré ti zakazuje farmiť pod vežou. Hovorí sa, že skupinka Kórejskych výskumníkov sa zaoberala týmto fenoménom okolo 420 rokov a do dnešného dňa nenašli riešenie.
 • Ak ťa enemy zabil v 1v1, mal by si napísať do all chatu: “Lucker, podarilo sa ti zabiť ma len preto, že som mal nulové HP.
 • V prípade, že si myslíš, že nemám pravdu, ospravedlňujem sa za svoju rodinu, si odsúdený ostať v elo hell navždy.

Gratulujem, ak si mal trpezlivosť prečítať si tieto riadky. Hocijaká podobnosť týchto scenárov s realitou je 100%-ne náhodná.

tl; dr: Ak nie si znudený po 20-tich riadkoch patrí ti špeciálne VIP miesto v Bronze V.
Zdroj: http://bronze5.eu/ako-ostat-v-bronze-na-veky-vekov/
Originálny zdroj: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/3ipgll/how_to_be_a_bronze_till_the_end_of_time/

Marek

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.