Zopár tipov do Ranked hier v League of Legends

V predošlom článku  “Už Vás nebaví hrať League of Legends ?” som uviedol pár típov a základných princípov ktoré by Vám mohli pomôcť zlepšiť kvalitu Vášho hrania, Dnes som pre Vás pripravil pokračovanie vo forme tipov.

1. Nikdy to nevzdávajte ( nessurendrujte )
Tím oproti to môže veľmi ľahko posrať zrovna v rozhodujúci okamžik a vy dostanete šancu že sa Vám podarí pushnúť až po ich nexus. (preto je dobré hrať duoQ aby to za Vás nesurrendol tím)
Verím že sa Vám to stalo ak nie, ja som mal kopec hier ktoré sme otočili napríklad z 13 : 40 práve v čase keď nám rozbíjali bázu, spravili fatálne chyby ktoré ich stáli hru, ak dáte ACE a idete rýchlo push tak môžete pushnúť až po Nexus (ak ste niekde v okolí 40-50 min hry)

2. Assasin ? 
Keď sa rozhodujete akého champa vybrať sledujte čo si vybrali protivníci (ak nie ste first-pick)
Ak chcete hrať assasin champov typu Master Yi, Katarina a pod. určite si ich nevyberajte ak majú v enemy tíme CC (Crowd Control) typu stun,silence, alebo vyhodenie, vtedy sú to vážne zlé picky koneckoncov CCčka vyhrávajú teamfighty.Preto je idealne pickovat assasinov az v oblasti lastpicku.
Ak ste 1st. pick určite nepickujte Katu ani Yiho, ako 1st pick by mal byť buď support alebo TANK jungler

3. Teleport (TP) vyhráva teamfighty, nie Ignite !
Ignite Vám možno pomôže vyhrať Lajnu ale nie teamfighty, preto keď budete hrať TOP, skúste hrať s tp a nechajte si pomôcť s linkou Vašim junglerom a ak by ste zrovna vy nešli top tak skúste prehovoriť top aby si zobral TP!

4. Neprezrádzajte do chatu veci ktoré by Vám mohli pokaziť hru
Najideálnejšie je nepísať do chatu že ste premade ani že ste v Promo. Určite ste čítali už hlášky “Premade alwayse lose bot”, “fcking premade” a pod. Takže je lepšie keď o tom nevedia 😉
čo sa týka promo, tak nepíšte to z jednoduchého dôvodu, keby chcú si to nájdu na lolnexuse ale ako náhle to napíšete do chatu, tak kedže sa im nedarí to budú chcieť posrať Vám, môžu Vám robiť naprieky len preto lebo Vám sa darí, ste pred opustením ligy a im sa nedarí a pravdepodobne nemajú čo stratiť.

5. Ťah na správneho hráča, alebo aj “focus” na najslabší/labilnejší článok
Určite sami poznáte hry kedy sa Vám nedarí, prehrávate hry jednu za druhou. A ešte Vašu linku okupuje stale jeich jungler alebo mid (alebo proste nieto babysituje) a Váš to viac a Viac rozčuluje lebo Váš tím s tým nič nevie spraviť. A z tohoto Vám dám radu, ideálne keď hráte junglera, pozrite si lolnexus stránku, pozrite si enemy tím a kto ma 0 lp, pozrite si jeho historiu ak uvidíte že ma Viacero prehier posebe tak to je presne Váš správny terč. Tohto chodte gankovať najčastejšie je možné že chytí taký rage že to leavne alebo pojde afk, bude flameovat tím, ponadávajú si medzi sebou a môžete mať easy game.

6. Kedy je najlepší čas na opustenie svojej lajny (top / adc ) ?
Záleží od situácií. V early game sa určite treba zamerať na push enemy veže, v prípade že protihráč opustí a ešte nieje ich veža dolu tak treba farmiť, farmiť čo najviac aby ste získali
čo najväčšiu výhodu, ale samozrejme treba dávať pozor na gank, lebo uvidia že farmíte tak sa Vám to budú snažiť prekaziť, treba aj supporta namočiť do tejto akcie aby Vás ochránil ( ved od toho tu aj mal byť nie? ) // ak ste top tak určite treba používať wardy !
Ak už bude enemy veža dolu, tak si sledujte mid, ak je mid OK ( owardené a nikto na okolí ) tak farmite ďalej…
Ak uvidíte že sa na mide zgrupujú (a tvoja veža sa momentálne nepushuje) tak bežte určite pomôcť na mid.
V mid-game a late-game: V prípade že sa bude pushovať tvoja veža a tvoj tím zrovna nepushuje tak sa vrátte zožrať farmu + dajte ďalšiu vlnu a bežte späť pomôcť svojmu tímu…

7. Čo picknúť v S5 do jungle ?
Určite tanka, momentálne v S5 sú dva OP picky Nautilus a Sejuani už menej vhodné ale stále pomerne často brané sú Jarvan IV a Vi ale osobne preferujem Nautila a Sejuani maju výdrž, výborne CCčka a aj mobilitu, vďaka ultine majú oba výborný engage aj Naut aj Seju  a ešte dodám moje masterky.

8. Winions ?
Jednoduchý a krátky popis, ak pushnete všetky 3 inhibitory tak máte na 90% vyhranú hru, s velkými minionmi už potom pushnete až po nexus. Nehovoriac o tom ak ich podporíte ešte baron buffom.

Zatiaľ všetko, keď si zasa na niečo spomeniem, alebo ma niečo napadne tak určite to zhrniem do ďalšieho článku.

Marek

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.